Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OBSŁUGA POMIOTÓW

OBSŁUGA POMIOTÓW

Kancelaria świadczy pomoc prawną dla firm- przedsiębiorców w zakresie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

DOCHODZENIE WIERZYTELNOŚCI.

Do podstawowych działań należy pomoc w  odzyskiwaniu wierzytelności firm, niezbędnych na rozwój i działalność. Szybkie działania w tej materii nierzadko chronią firmę przed utratą stabilności finansowej, a ponadto stwarzają większe prawdopodobieństwo w odzyskaniu należności z istniejącego jeszcze majątku dłużnika.
W swojej praktyce Kancelaria  stosuje IV , coraz bardziej zaawansowane fazy

I faza: obejmuje natychmiastowe zastosowanie instrumentów pozasądowych : wezwania, rokowania, wywiad majątkowy;/to działanie pozwala zweryfikować wstępnie sytuację dłużnika , jego stanowisko ocenić szansę na odzyskanie pieniędzy/;

II faza: umieszczenie dłużnika w rejestrze długów; /to działanie zwykle utrudnia dłużnikowi uzyskanie kredytów, kupno na raty, ukazuje niewypłacalność innym kontrahentom/;

III faza: obejmuje uzyskanie sądowego nakazu zapłaty /wyroku  z możliwością  zabezpieczenia roszczeń na majątku dłużnika; /to działanie jest krokiem podejmowanym w celu , bezpośredniego ,  przymusowego ściągnięcia długu; powoduje obciążenie dłużnika dodatkowymi  kosztami procesu ; o ile sąd uwzględni wniosek o zabezpieczenie roszczenia, już na początku tej fazy, komornik może dokonać zajęcia na zabezpieczenie, konta lub innego majątku dłużnika. Taki krok daje gwarancję uzyskania zaspokojenia roszczeń ,po zakończeniu sprawy sądowej.

IV faza: postępowanie egzekucyjne./działanie to obejmuje bezpośrednią egzekucję z majątku dłużnika: pieniędzy z rachunku bankowego,wynagrodzenia za pracę, emerytury,  ruchomości w tym środków transportowych, wierzytelności należnych dłużnikowi.

UWAGA ! Koszty sprawy są uzależnione od skuteczności działań Kancelarii !!!
KLIENT NIE PONOSI OPŁAT WSTĘPNYCH I ZALICZEK.


BIEŻĄCA POMOC W DZIAŁALNOŚCI FIRM.
Bardzo często przedsiębiorcy nie widzą potrzeby stałych wizyt prawnika w siedzibie ich firmy, a wizyty w Kancelarii są dla nich zbyt absorbujące; nie mniej w działalności firm, zdarzają się sytuacje , iż potrzebują oni szybkiej bieżącej informacji prawnej, porady, oceny sytuacji – telefonicznie lub za pomocą email.
W takich sytuacjach Kancelaria oferuje podpisanie umowy współpracy, na podstawie której firma będzie mogła uzyskać niezbędną pomoc, a wycena pracy będzie dotyczyć wyłącznie faktycznie zrealizowanych usług.

ZAWIERANIE KONTRAKTÓW.
Kancelaria przygotowuje a także weryfikuje umowy zawarte przez klientów w obrocie gospodarczym, także w postępowaniach o zamówienie publiczne.
Należy pamiętać, że profesjonalnie spisany kontrakt /umowa/ w dużym stopniu zabezpiecza interesy przedsiębiorcy przed nieuczciwymi kontrahentami i minimalizuje ryzyko fiaska gospodarczego.